BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

REFLEKSOLOJİ MASAJI

Ayakta refleks noktaları bulunur ve bu refleks noktaları vücuttaki organları temsil eder. Refleks noktaları ile vücuttaki organlar birbirlerine enerji kanalları, zonlar ve meridianlar ile bağlıdırlar. Vücutta herhangi bir hastalık veya dengesizlik oluştuğunda karşılığı olan enerji kanalı tıkanır. Refleksoloji masajı bu tıkanıklığı açmayı hedefler. Böylece enerjinin tekrar akmasını ve vücudun eski dengesine geri gelmesini sağlar.

Sağ ayak vücudun sol tarafını, sol ayak ise vücudun sağ tarafını temsil eder. Vücutta ağrıyan organın ayaktaki izdüşümüne elle basınç vermek kaydıyla uygulanan refleksoloji masajı sayesinde beyne sinyal gönderilir ve böylece vücut kendini onarması ve hastalıkları önlemesi için güçlendirir.

Refleksoloji masajı kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar ve kişiye doğal dengesini kazandırır. Bir uzman tarafından uygulanırsa azami fayda elde edilmiş olur. Ancak kişiler kendilerine düzenli olarak uygularlarsa da fayda görürler.

MASAJIN UYGULANIŞI:

Refleksoloji masajı uygulaması için toplam beş teknik vardır: Başparmak hareketi, parmak hareketi, ovma hareketi, sıvazlama hareketi ve sıkma hareketi.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Peeling kremini ayağımda yara varken uygulayabilir miyim?

Peeling kremi cildin üstteki ölü tabakasını soymak için kullanılmaktadır ve ayağınızda yara varsa bu soyma işlemi yarayı tahriş edeceği için ayağınızda yara varken kullanmanız tavsiye edilmez.

Topuk çatlak kremini ne sıklıkla kullanmalıyım?

Topuk çatlak kremini azami fayda için sabah akşam olmak üzere günde 2 defa uygulamanız tavsiye edilir.

Shea butter nedir? Ne işe yarar?

Shea Butter derinin ihtiyacı olan birçok ana maddeyi bünyesinde bulunduran bir yağdır. Güney Afrika'da, Shea fıstık ağacının üzerinde yetişen ve eriğe benzeyen bir meyvenin çekirdeklerinden çıkarılır. İçerisindeki vitamin A, E ve F sayesinde iyi bir nemlendirici ve iyi bir yumuşatıcıdır. Kuru olan cildi anında yumuşatır ve nemlendirir. Ayrıca yine bu vitaminler sayesinde diğer yağlara göre çok daha hızlı emilir ve kullanıldığı yerlerde yağlı bir his bırakmaz.

Peeling işlemini ne kadar sürede bir yapmam gerekiyor?

Peeling işlemi cildinizin üzerindeki ölü derileri soyma işlemidir. İhtiyaca göre haftada veya 2 haftada 1 kez uygulanabilir.

Ayak bacak rahatlatıcı jeli sürdükten belli bir süre sonra yıkamam gerekiyor mu?

Hayır, yıkamanız gerekmez. Bu jel ayak ve bacaklarınızı rahatlatmanın yanı sıra, cildinizdeki nemin de uzun süre kalmasını sağlar.

Ayak bacak rahatlatıcı jeli sürüldükten ne kadar sonra etkisini gösterir?

Ayak bacak rahatlatıcı jel, içeriğindeki mentol sayesinde etkisi kısa bir sürede hissedilir ve uzun süre devam eder.

Ayak bacak rahatlatıcı jelde rahatlatma etkisi nasıl oluyor?

Ayak bacak rahatlatıcı jelin formülünde bulunan bitkisel yağlar, B vitamini, mentol ve atkestanesi özü sayesinde ayak ve bacaklarınıza uzun süre canlılık, zindelik ve enerji verir; yorgun ayak ve bacaklarınızı ferahlatarak rahatlatır.

Başparmak kemik koruyucu ayakkabı içerisinde de kullanılabilir mi?

Tabi ki kullanılabilir. Başparmak kemik koruyucunun amacı başparmağınızı çorabınız ve ayakkabınız içerisinde rahat ettirmektir.

Nasır koruyucu pedleri ne sıklıkta değiştirmem gerekir?

Nasır koruyucu pedleri duş yapıp ayağınızdan çıkana kadar kullanabilirsiniz.

Başparmak kemik koruyucuyu yıkayabilir miyim?

Elbette, silikon jel yapısı sayesinde gerektiğinde yıkanıp tekrar kullanılabilir.

Ayakkabı pedini yıkayabilir miyim?

Tabi ki, özel jel formu sayesinde yıkanmaya ve tekrar kullanılmaya uygundur.

Ayak koruyucu bandınızın kutusunda "özel yapısı ile" yazıyor. Bu ne anlama geliyor?

Ayak koruyucu bandımız hidrokolloid bir yapıya sahiptir. Hidrokolloid, su ile temas ettiğinde jel oluşturan bir malzemedir. Bu malzemeden oluşan bantlar, salgıyı içerisine absorbe eder, su geçirmez ve yarayı mikrop kapmalarına karşı korurlar.

Ayak kaymasını önleyici ayakkabı pedi açık ayakkabılarda da kullanılabilir mi?

Elbette kullanılabilir. Ayak kaymasını önleyici ayakkabı pedimiz, şeffaf jel yapısı sayesinde dışarıdan bakıldığında belli olmaz, açık ayakkabı ve sandaletleriniz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.